czw.. wrz 28th, 2023

Twitter ogłosił czwartek, że testuje to, co jest chyba najbardziej oczekiwana funkcja: przycisk edycji.

Platforma social media powiedział, że rozpocznie testowanie „Edit Tweet” funkcja wewnętrznie przed wprowadzeniem go w najbliższych tygodniach dla użytkowników Twittera płatnej wersji, Twitter Blue, który kosztuje $ 4.99 miesięcznie w USA.

„Ponieważ jest to nasza najbardziej żądana funkcja do tej pory, chcemy mieć pewność, że mamy to prawo”, Lauren Alexander, rzecznik Twitter. „Z testów mamy nadzieję szybko zrozumieć, jak ta nowa funkcja jest używana i jej wpływ na sposób, w jaki ludzie czytają i piszą Tweety”.

Twitter ma nadzieję, że funkcja edycji złagodzi presję tweetowania, zwłaszcza dla użytkowników, którzy nie tweetują tak często, według Jaya Sullivana, dyrektora generalnego produktu konsumentów i przychodów Twittera.

Chociaż funkcja będzie dostępna tylko dla subskrybentów Twitter Blue w początkowej fazie wdrażania, wszyscy użytkownicy Twittera będą mogli zobaczyć, czy tweet został edytowany, zgodnie z ogłoszeniem Twittera.

Jak Twitter przycisk edycji będzie działać
Użytkownicy mogą edytować swój tweet kilka razy w ciągu 30-minutowego okna po tym, jak został po raz pierwszy opublikowany. Tweety, które zostały edytowane będą łatwo identyfikowane przez ikonę, znacznik czasu i etykietę, Twitter powiedział. Stukanie etykiety pozwoli użytkownikom zobaczyć poprzednie wersje tweeta.

Twitter powiedział, że limit czasu i komponenty historii wersji były kluczowe, aby „pomóc chronić integralność rozmowy i stworzyć publicznie dostępny zapis tego, co zostało powiedziane.”

Firma powiedziała, że będzie śledzić wszelkie „nadużycia” funkcji w jej rollout.

Funkcja edycji widział zwiększony buzz wśród Tesla CEO Elon Musk’s doomed deal nabyć Twitter. On był zwolennikiem funkcji edycji.

Twitter po raz pierwszy ogłosił funkcję był nadchodzący w kwietniu.