Thu. Feb 22nd, 2024

“W związku brakiem możliwości zapewnienia obsady lekarskiej ograniczone zostaje działanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR)” – poinformowała dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Na SOR będą przyjmowani tylko pacjenci z zawałem serca, udarami, kobiety w ciąży oraz dzieci.

Odział Ratunkowy Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie będzie działał w ograniczonym zakresie od dziś od godziny 13:00 do poniedziałku do godziny 8:00. Z pomocy lekarskiej w wejherowskim SOR będą mogły skorzystać wyłącznie “osoby z zawałem serca, po udarze po telefonicznej konsultacji zespołu ratownictwa medycznego z miejsca zdarzenia z lekarzem neurologiem, kobiety w ciąży oraz dzieci (z wyłączeniem urazów)” – poinformowała dyrektor ds. komunikacji społecznej i promocji Szpitali Pomorskich Małgorzata Pisarewicz.

Chorzy wymagający natychmiastowej opieki będą mogli skorzystać z Nocnej i Świątecznej Opieki Chorych w Wejherowie oraz w pozostałych Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych, m.in. w Gdyni oraz Lęborku.

– Przyczyną ograniczenia przyjęć jest trudna sytuacja na rynku pracy związana z brakiem dostępności lekarzy, w tym m.in. lekarzy medycyny ratunkowej i innych, niezbędnych w pracy tak ważnego oddziału, a także stanem pandemii, odpływem kadr do “oddziałów covidowych” oraz zapadalnością na COVID-19 wśród pracowników – informuje Małgorzata Pisarewicz.