Thu. Feb 22nd, 2024

Primark, popularna sieć sklepów odzieżowych, szykuje się do otwarcia swojego piątego punktu w Polsce. Nowy sklep będzie usytuowany w galerii Magnolia we Wrocławiu i stanie się pierwszą placówką Primarka na Dolnym Śląsku. Planowany termin otwarcia to środa, 23 sierpnia.

Primark po raz pierwszy pojawił się w Polsce w 2020 roku, wprowadzając swój asortyment do warszawskiej Galerii Młociny. Rok później, firma otworzyła kolejny sklep w poznańskiej Galerii Posnania.

Obecnie, Primark ma cztery sklepy na terenie Polski: w Warszawie, Poznaniu, Krakowie oraz Katowicach. W tym roku, firma ma w planach otwarcie dwóch kolejnych placówek: w Łodzi oraz już wspomnianego we Wrocławiu, w galerii Magnolia.

Nowy Primark w Magnolia Park będzie obejmował powierzchnię 3,7 tysiąca metrów kwadratowych, będąc dwupoziomowym sklepem. Klienci znajdą tu różnorodną ofertę odzieżową dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci, a także obuwie, akcesoria, kosmetyki oraz artykuły wyposażenia domu. Wrocławski Primark jako pierwszy wprowadzi również samoobsługowe kasy dla klientów.

Otwarcie sklepu Primark w Magnolia Park stanowiło duże wyzwanie dla tego centrum handlowego. Przygotowania trwały od sierpnia poprzedniego roku. Była konieczność połączenia dziewięciu istniejących lokali handlowych na dwóch poziomach w jedną dwupoziomową przestrzeń. Dodatkowo, zbudowano nowe windy, ruchome schody oraz dodatkową klatkę schodową. Na potrzeby Primarka wyznaczono również na parkingu specjalną strefę dostaw.

Primark, znany również jako Penneys w Irlandii, jest irlandzką firmą założoną w 1969 roku. Specjalizuje się w sprzedaży odzieży, obuwia, kosmetyków, artykułów gospodarstwa domowego i akcesoriów. Sklepy tej marki są wyjątkowo popularne w Wielkiej Brytanii, gdzie wielu Polaków miało styczność z ich ofertą. Firma działa także w kilku innych krajach europejskich, takich jak Austria, Francja, Hiszpania, Niemcy, Portugalia, a także w Stanach Zjednoczonych.