sob.. gru 2nd, 2023

W odpowiedzi na niedawne zarzuty dotyczące uwodzenia przez YouTuberów premier Polski obiecał podjęcie działań przeciwko nadużyciom i wykorzystywaniu w Internecie. Posunięcie to następuje w związku z rosnącymi obawami dotyczącymi bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia dzieci i nastolatków, którzy są narażeni na szkodliwe treści i agresywne zachowania na platformach mediów społecznościowych.

Rosnący problem nadużyć w Internecie
W ostatnich latach duże zainteresowanie wzbudziła kwestia nadużyć i uwodzenia w Internecie, a liczne przypadki oskarżania YouTuberów i wpływowych osób o wykorzystywanie swoich młodych obserwujących. Na przykład rodzinna YouTuberka została oskarżona o sześć przypadków znęcania się nad dzieckiem po tym, jak jedno z jej dzieci zwróciło się o pomoc do sąsiada. Sprawa ta podkreśla potencjalne niebezpieczeństwa, na jakie narażone są dzieci w przypadku kontaktu ze szkodliwymi treściami i szkodliwymi osobami na platformach mediów społecznościowych.

Potrzeba silniejszych przepisów i zabezpieczeń
Ponieważ częstość występowania molestowania i uwodzenia w Internecie stale rośnie, istnieje coraz większa potrzeba wprowadzenia silniejszych przepisów i zabezpieczeń zapewniających bezpieczeństwo dzieci i nastolatków na platformach mediów społecznościowych. Obecnie przepisy dotyczące pracy dzieci nie chronią dzieci zmuszanych do pracy na kanałach YouTube, narażając je na wyzysk i molestowanie. Ten brak ochrony prawnej podkreśla znaczenie wdrożenia bardziej rygorystycznych środków w celu ochrony dobra młodych użytkowników.

Zaangażowanie Polski w walkę z nadużyciami w Internecie
Premier Polski uznał, że pilne jest zajęcie się nadużyciami i uwodzeniem w Internecie, obiecując eliminować takie zachowania i chronić bezbronnych użytkowników. Przyjmując proaktywne stanowisko przeciwko wykorzystywaniu w Internecie, rząd dąży do stworzenia bezpieczniejszego środowiska online dla dzieci i nastolatków, zapewniając im możliwość korzystania z platform mediów społecznościowych bez obawy, że wyrządzą im krzywdę lub molestowanie.