niedz.. gru 3rd, 2023

Nowoczesna Komunikacja w Polskim Miasteczku

W jednym z polskich miast doszło do niecodziennej sytuacji. Mieszkaniec, który został zablokowany przez burmistrza na Facebooku, zaczął otrzymywać wydruki postów burmistrza dostarczane do jego domu. To zaskakujące rozwiązanie jest odpowiedzią na prośbę mieszkańca, który pomimo blokady chciał być na bieżąco z działaniami i komunikatami burmistrza1.

Blokada na Facebooku – Nowa Forma Cenzury?

Blokowanie użytkowników na platformach społecznościowych staje się coraz bardziej powszechne. W tym przypadku, burmistrz zdecydował się na zablokowanie jednego z mieszkańców na swoim profilu na Facebooku. Można to interpretować jako próbę ograniczenia swobody wypowiedzi i dostępu do informacji. Jednakże, mieszkaniec nie zraził się tym działaniem i znalazł alternatywny sposób na otrzymywanie informacji1.

Wydruki Postów – Alternatywa dla Blokady

Mieszkaniec, pomimo blokady, wyraził chęć śledzenia działań burmistrza. W odpowiedzi na jego prośbę, burmistrz zdecydował się na wysyłanie wydruków swoich postów bezpośrednio do domu mieszkańca. To niecodzienne rozwiązanie pokazuje, że pomimo blokad na platformach społecznościowych, istnieją alternatywne metody na dostęp do informacji. Może to również stanowić ciekawy przykład dla innych osób, które znalazły się w podobnej sytuacji1.