28 Czerwca 2016

Świat
K48l.jpg
autor: Redakcja

Zamach bombowy w Stambule

  • Atatrk-Havalimannda-Trk-Hava-Yollar-Boeing-777-Batman-Spermene-kar-logojet.jpg Do strzelaniny doszło na parkingu przy lotnisku. Czterech uzbrojonych napastników uciekło z miejsca zdarzenia tuż po serii wybuchów.

Jak podają tureckie media na lotnisku imienia Ataturka w Istambule doszło do dwóch eksplozji oraz strzelaniny. Dokładna liczba ofiar nie jest znana. Strzały miały być oddane z parkingu przy lotnisku. Ranni byli odwożeni z lotniska przez taksówki. Ne wiadomo, kto mógł stać za zamachami. Informacje o zamachu potwierdziły władze w Ankarze. Najnowsze doniesienia mówią o 40 osobach rannych. Świadkowie wskazują na czterech uzbrojonych mężczyzn uciekających z terminala po serii wybuchów. Jeden z tureckich parlamentarzystów stwierdził, że na lotnisku doszło do samobójczych zamachów bombowych.

Turecki Minister Sprawiedliwości potwierdził informację o 10 ofiarach śmiertelnych. Pięć dni temu tureckie władze aresztowały 8 osób na lotnisku w Stambule. Powodem miały być ich powiązania z tzw. Państwem Islamskim. Na godzinę 23:50 liczba ofiar wyniosła 28, przy ponad 60 osobach rannych. Dwaj zamachowcy mieli otworzyć ogień z karabinów maszynowych AK-47 tuż przed kontrolą osobistą. Po strzelaninie przy pomocy ładunków wybuchowych popełnili samobójstwo. Lotnisko w Stambule imienia Ataturka jest trzecim co do wielkości lotniskiem w Europie. Rocznie obsługuje ono 61 milionów pasażerów.

Tagi: stambuł, zamach, turcja, lotnisko ataturk

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone