28 Lipca 2016

Świat
K48l.jpg
autor: Redakcja

Theresa May o sytuacji Polaków na wyspach

  • Theresa-May.jpg Premier Zjednoczonego Królestwa z wizytą w Polsce.

Głównym tematem rozmów jest współpraca dwustronna Polski i Zjednoczonego Królestwa. Premier Beata Szydło zapowiedziała, że najważniejszym tematem rozmowy będzie sytuacja polskich obywateli w Wielkiej Brytanii. Po czerwcowym referendum w którym wygrali zwolennicy wyjścia z UE w Anglii wybuchła fala nienawiści pod adresem emigrantów. Beata Szydło podkreśla, że szanujemy suwerenną decyzję Brytyjczyków i ich prawo do samostanowienia.

Premier Beata Szydło podkreśliła, że Zjednoczone Królestwo to ważny i strategiczny partner Polski. Polskę i Wielką Brytanie łączą bliskie relacje w dziedzinie bezpieczeństwa. Tematem rozmów mają być także wzajemne relacje po wyjściu przez Wielką Brytanię z Unii Europejskiej. Theresa May podkreśla, że Wielka Brytania wychodzi z UE, ale nie opuszcza Europy. Zdaniem Brytyjskiej Premier Brexit powinien wyjść Brytyjczykom na dobre.

Póki co od czasu referendum Wielka Brytania poprawiła swoje wskaźniki makroekonomiczne. Spodziewany jest wyższy wzrost gospodarczy, a koncern GSK zapowiedział, że chce zainwestować w Wielkiej Brytanii ponad 250 mln funtów.

Tagi: brexit, wielka brytania, theresa may, unia europejska

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone