01 Listopada 2016

Świat
K48l.jpg
autor: Redakcja

Polacy rzucali bekonem w muzułmanów

  • Londyn-Meczet.jpg

Dwaj Polacy w ubiegłym roku obrzucili bekonem muzułmanów zgromadzonych w meczecie. Teraz odpowiedzą za swoje działanie przez Sądem Koronnym w Londynie.

 

Do zdarzenia miało dojść na początku października zeszłego roku. 28-letni Polak wraz ze swoim 21-letnim kolegą rzucali kawałkami bekonu w stronę muzułmanów zgromadzonych w meczecie na wieczornych modlitwach. Następnie położyli plastry bekonu w butach wiernych, którzy zostawali je przed wejściem do świątyni. W obawie o ich życie Policja przetrzymywała sprawców zdarzenia w areszcie do rozpoczęcia rozprawy.

 

Według Zahida Hussaina – prokuratora, który oskarża Polaków sprawa jest wyjątkowa i niezwykła. Obaj oskarżeni pochodzą z Polski. Wyrok ma zapaść dzisiaj.

 

Według prokuratora Zahida Hussaina „W cywilizowanych zachodnich demokratycznych społeczeństwach każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii, a także do korzystania z wolności słowa. Są jednak granice, których nikt z nas nie może przekraczać. Polacy właśnie te granice naruszyli. Ta zbrodnia nienawiści, to bardzo poważne przestępstwo. To islamofobia.”

 

Według prokuratora obaj mężczyźni byli pijani. Co według prokuratora samo było naruszeniem zasad religijnych, ponieważ według nauk Islamu, osoby pod wpływem alkoholu nie powinny wkraczać w progi świątynne.

Tagi: londyn, meczet, islam, polacy

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone