21 Października 2015

Świat
1IP.jpg
autor: Izabela Smolińska, Paulina Socha-Jakubowska

Kulisy kryzysu imigracyjnego. Pomóż nam zrealizować dokument

  • DSC01999.JPG Początek września. Budapeszt, dworzec Keleti (fot.I.Smolińska)

W pierwszych dniach września w Budapeszcie, na granicy węgiersko-serbskiej i w Austrii po raz pierwszy zetknęłyśmy się osobiście z czymś, o czym dziś wszyscy piszą: „kryzys imigracyjny”. Po powrocie do Polski napisałyśmy reportaż „Austrio, Niemcy, kochamy was. Wasi uchodźcy”. Ale gdy zaczęłyśmy przeglądać przywiezione z Węgier nagrania, swoisty zapis wideo naszej podróży i wyjątkowych spotkań, zrodził się pomysł, by kontynuacją naszego reportażu był film dokumentalny.

 

Dlatego jeszcze raz chcemy dotrzeć do miejsc, które kryzys imigracyjny dotknął najbardziej. Tylko tym razem chcemy pojechać tam z kamerą. Nakręcić dokument o sytuacji na Węgrzech, w Serbii i Macedonii. Chcemy pokazać, co dzieje się na kolejnych zamykanych granicach. Nie będziemy moralizować, oceniać. Nie będziemy mówić, jak powinno być, i udawać, że mamy gotowe rozwiązania. Chcemy pokazać różne strony konfliktu. Racje i obawy po obu stronach muru. Chcemy pokazać to, co same widzimy, pozwalając historii mówić za siebie.

 

 

Ale by przystąpić do pierwszego etapu projektu, potrzebujemy finansowego wsparcia. Dlatego postanowiłyśmy skorzystać z platformy crowdfundingowej, która umożliwia dotowanie niekomercyjnych przedsięwzięć i społecznych inicjatyw.

 

https://wspieram.to/projekt/5444/wspolnota-bez-wiezow-kryzys-migracyjny

 

Zasada jest prosta: każdy, kto nas wesprze, staje się jednym z mecenasów naszego dokumentu. Jeśli uda nam się osiągnąć założony cel, wszyscy, którzy włączyli się do akcji, zostaną przez nas wyróżnieni. Jeśli nam się nie powiedzie, każdy, kto wsparł ideę choćby pięcioma złotymi – odzyska swoje pieniądze. Zatem nie ma ryzyka.

 

 

 

Tagi: wspieram to, crowdfunding, izabela smolińska, paulina socha-jakubowska, dokument, film, zbiórka, uchodźy, kryzys imigrayjny

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone