05 Lipca 2016

Świat
K48l.jpg
autor: Redakcja

Francja popiera Nord Stream 2

  • nord-stream-2.jpg Francuska energatyka przyłącza się do projektu Nord Stream 2.

Europa Zachodnia staje po stronie Kremla. Dzieje się to w chwili kiedy Gazprom przykręcił kurek z gazem do Polski. Gerard Mestrallet, prezes francuskiego koncernu energetycznego Engie stwierdził, że Nord Stream 2 przyczyni się do wzmocnienia bezpieczeństwa energetyczne państw Europy Zachodniej. Mestrallet dodał także, że robi wszystko, aby przekonać przywódców UE do wsparcia budowy Nord Stream 2. Słowa prezesa Engie wpisują się w wypowiedzi zachodnioeuropejskich polityków, którzy staja po rosyjskiej stronie barykady.

 

W ubiegłym tygodniu Gazprom ograniczył dostawy gazu do Polski. Zrobił to nie podając przyczyny ograniczenia dostaw. Nord Stream 2 jeszcze bardziej uzależni nas od woli rosyjskiego giganta. Europa już pokazuje, że Polska nie może liczyć na solidarność europejską. Ogranicza się ona jedynie do sytuacji w których to my musimy coś dać Europie. Przekierowanie tranzytu gazu do Europy Zachodniej przez Bałtyk jest zagrożeniem dla polskiej niezależności energetycznej. Nord Stream 2 pozbawi nasz kraj statusu kraju tranzytowego. Wszystko w interesie europejskiej solidarności dla Niemiec i innych krajów starej Unii.

 

Koncern Engie jest właścicielem Elektrowni Połaniec, jednej z największych elektrowni w Polsce i czołowym producentem "zielonej energii" w naszym Kraju.

Tagi: nord stream 2, nord stream, engie, unia europejska, francja, gazprom, ograniczenie dostaw, bałtyk,

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone