28 Lipca 2016

Świat
K48l.jpg
autor: Redakcja

Angela Merkel broni swojej polityki wobec uchodźców

  • Merkel.jpg Angela Merkel

Na konferencji poświęconej ostatnim zamachom terrorystycznym Angela Merkel mówiła o historycznym zadaniu dla całego narodu niemieckiego. Tak, tak po kilkudziesięciu latach od zakończenia II wojny światowej Niemcy znów mają historyczną rolę do odegrania. Angela Merkel, żeby pokazać jak jest zdeterminowana walczyć z terroryzmem przerwała wakacje, które spędzała w swoim letnim domu. Pani Kanclerz wyraziła ubolewanie z powodu ostatnich aktów terrorystycznych, które miały miejsce w Niemczech.

 

Przywódczyni Niemiec obiecała, że zostaną przeprowadzone szczegółowe dochodzenia w sprawie ataków. „Konieczne jest ustalenie, kto stoi za nimi i podjęcie niezbędnych kroków w celu poprawy bezpieczeństwa” – grzmiała Angela Merkel. Pytana o to, czy planuje trzecią kadencję, odmówiła udzielenia odpowiedzi.

 

Od kilku miesięcy to Kanclerz Niemiec jest pariasem europejskiej polityki. Europejscy przywódcy obwiniają ją o wywołanie kryzysu migracyjnego, który zagroził staremu kontynentowi. W środę Barack Obama miał odbyć telefoniczną rozmowę z Angelą Merkel, która została zapewniona o amerykańskiej pomocy w ramach prowadzonego śledztwa.

Tagi: angela merkel, kryzys migracyjny, terroryzm

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone