Świat

07 Listopada 2016

Gotowość bojowa w NATO

Żołnierze NATO mają zostać postawieni w stan pełnej gotowości bojowej w związku z zagrożeniem płynącym z Rosji.

03 Listopada 2016

Donald Trump prowadzi w wyścigu o Biały Dom

Spada poparcie dla Hillary Clinton. Powodem jest plaga afer z jej udziałem, które wychodzą na jaw w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej.

03 Listopada 2016

Czy Brexit dojdzie do skutku?

Wysoki Trybunał – Sąd wyższej instancji Zjednoczonego Królestwa stwierdził, że rząd Theresy May musi zasięgnąć opinii parlamentu zanim zainicjuje Brexit.

01 Listopada 2016

Polacy rzucali bekonem w muzułmanów

Dwaj Polacy w ubiegłym roku obrzucili bekonem muzułmanów zgromadzonych w meczecie. Teraz odpowiedzą za swoje działanie przez Sądem Koronnym w Londynie.

18 Września 2016

Saakaszwili: Czas na propagandową wojnę z Rosją

Micheil Saakaszwili, były prezydent Gruzji, a obecnie gubernator ukraińskiego Obwodu Odeskiego, w specjalnym wywiadzie dla „Kulis 24”

07 Września 2016

Kto chce zabić Prezydenta Rosji?

W wypadku limuzyny Władimira Putina zginął jego osobisty szofer. Sposób, w jaki doszło do wypadku każe zadać pytanie, kto wysłał przywódcy Rosji ostrzeżenie?

19 Sierpnia 2016

Czy Turcja opuści NATO?

Tureckie władze stanowczo skręciły w kierunku Moskwy. Kryzys we wzajemnych relacjach pomiędzy Ankarą a Waszyngtonem jest tak duży, że amerykanie zaczęli przenosić taktyczną broń jądrową do Rumunii.

03 Sierpnia 2016

Niemiecki dziennikarz atakuje Polskę

Dziennikarz „Frankfurter Allgemeine Zeitung” stwierdził, że Komisja Europejska powinna utrzymać twardy kurs wobec polskich narodowych konserwatystów i ustępstw w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

01 Sierpnia 2016

Rosyjski helikopter zestrzelony w Syrii

Śmierć poniosło pięciu rosyjskich żołnierzy. Według Kremla nieśli oni pomoc humanitarną oblężonemu Aleppo.

29 Lipca 2016

Polacy zostaną na wyspach

Brytyjska Premier zapowiedziała, że Polacy w Wielkiej Brytanii dalej będą mogli pracować i mieszkać na wyspach, pod warunkiem, że podobne prawa będą przysługiwały Brytyjczykom w Polsce.

29 Lipca 2016

Powrót Ententy

Ministrowie spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii i Francji wystosowali wspólny apel o zakończenie oblężenia Aleppo. Czy sojusz Wielkiej Brytanii i Francji zastąpi oś Paryż-Berlin?