Świat

18 Września 2016

Saakaszwili: Czas na propagandową wojnę z Rosją

Micheil Saakaszwili, były prezydent Gruzji, a obecnie gubernator ukraińskiego Obwodu Odeskiego, w specjalnym wywiadzie dla „Kulis 24”

07 Września 2016

Kto chce zabić Prezydenta Rosji?

W wypadku limuzyny Władimira Putina zginął jego osobisty szofer. Sposób, w jaki doszło do wypadku każe zadać pytanie, kto wysłał przywódcy Rosji ostrzeżenie?

19 Sierpnia 2016

Czy Turcja opuści NATO?

Tureckie władze stanowczo skręciły w kierunku Moskwy. Kryzys we wzajemnych relacjach pomiędzy Ankarą a Waszyngtonem jest tak duży, że amerykanie zaczęli przenosić taktyczną broń jądrową do Rumunii.

03 Sierpnia 2016

Niemiecki dziennikarz atakuje Polskę

Dziennikarz „Frankfurter Allgemeine Zeitung” stwierdził, że Komisja Europejska powinna utrzymać twardy kurs wobec polskich narodowych konserwatystów i ustępstw w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

01 Sierpnia 2016

Rosyjski helikopter zestrzelony w Syrii

Śmierć poniosło pięciu rosyjskich żołnierzy. Według Kremla nieśli oni pomoc humanitarną oblężonemu Aleppo.

29 Lipca 2016

Polacy zostaną na wyspach

Brytyjska Premier zapowiedziała, że Polacy w Wielkiej Brytanii dalej będą mogli pracować i mieszkać na wyspach, pod warunkiem, że podobne prawa będą przysługiwały Brytyjczykom w Polsce.

29 Lipca 2016

Powrót Ententy

Ministrowie spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii i Francji wystosowali wspólny apel o zakończenie oblężenia Aleppo. Czy sojusz Wielkiej Brytanii i Francji zastąpi oś Paryż-Berlin?

28 Lipca 2016

Angela Merkel broni swojej polityki wobec uchodźców

Zdaniem Kanclerz Niemiec, kraj ma obowiązek zintegrowania setek tysięcy imigrantów. Wszystko w obronie wolności i demokracji, przeciw nienawiści zasianej przez terrorystów.

28 Lipca 2016

Theresa May o sytuacji Polaków na wyspach

Premier Wielkiej Brytanii z wizytą w Polsce prowadzi rozmowy o sytuacji Polaków na wyspach po Brexit.

27 Lipca 2016

Ukraińcy czczą zbrodnicze Waffen-SS

Ukraińcy oddali hołd poległym członkom Waffen-SS Galizien. Żołnierze w mundurach nazistowskich zbrodniarzy oddali salwę honorową. Uroczystości połączono z pogrzebem ekshumowanych żołnierzy nazistowskich walczących z Armią Czerwoną.

25 Lipca 2016

Siostrzeńcy prezydenta Wenezueli handlowali narkotykami

Krewni prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro byli zaopatrywani przez kolumbijskie oddziały partyzanckie.