07 Listopada 2016

Służby Specjalne
K48l.jpg
autor: Redakcja

Więcej pieniędzy dla ABW

  • ABW-2.jpg

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych pozytywnie zaopiniowała przyszłoroczne budżety polskich służb: SKW, SWW, CBA, AW i ABW. Jak dowiedział się PAP, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ma dostać  45 milionów zł więcej w przyszłym roku, które przeznaczy m.in. na odprawy dla byłych funkcjonariuszy SB.

Według Posła PiS Marka Opioła, dzięki temu służby pozbędą się "garbu PRL-u".

- Chcemy, żeby dzięki tym pieniądzom ten garb PRL-owskiej Służby Bezpieczeństwa po prostu wreszcie zlikwidować - przekonywał Marek Opioła, przewodniczący komisji sejmowej ds. służb specjalnych.

Dodatkowe 45 mln zł w budżecie ABW ma zasilić fundusz operacyjny agencji i odprawy dla b. funkcjonariuszy MSW PRL, którzy pozostają w służbach specjalnych.

Komisja podczas czwartkowego tajnego posiedzenia zapoznała się też z informacją Agencji Wywiadu o zagrożeniu terrorystycznym ze strony tzw. Państwa Islamskiego. - Prezentacja AW dotyczyła sytuacji po ostatnich zamachach w Europie i tego co się dzieje na kontynencie. Rozmawialiśmy o Państwie Islamskim, o tym ilu żołnierzy Państwa Islamskiego wyjechało do Iraku i do Syrii, ilu z nich wróciło do poszczególnych państw - tłumaczył Opioła.

Poseł PiS dodał, że w Polsce na razie w tym kontekście jest bezpiecznie - Nasze służby stale monitorują tę kwestię - stwierdził Opioła.

Tagi: abw, komisja ds. służb specjalnych, marek opioła

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone