04 Kwietnia 2016

Prawo i Bezprawie
K48l.jpg
autor: Redakcja

Sprawa Ziętary przed sądem – realna groźba czy próba zastraszenia?

  • kazmnierczak-zietara.jpg Poznań, 02.02.2015. Krzysztof Kaźmierczak, dziennikarz Głosu Wielkopolskiego prowadzący od lat dochodzenie w sprawie zaginięcia Jarosława Ziętary. PAP/Jakub Kaczmarczyk

– Nie wiem, czy to realna groźba w sprawie Ziętary, czy próba zastraszenia, ale powiadomiłem sąd. Wszystko jest we wpisie na moim blogu – mówi dla Kulisy24.com Krzysztof M. Kaźmierczak, dziennikarz śledczy, przedstawiciel Komitetu Społecznego im. Jarosława Ziętary.


Oto fragment wpisu Każmierczaka na jego blogu: „5 kwietnia br. mam zeznawać przed sądem w sprawie przeciwko Aleksandrowi G. oskarżonemu o podżeganie do zabójstwa Jarosława Ziętary. Zeznawać w tym dniu ma także Maciej B. ps. Baryła, w latach 90. znany poznański gangster odsiadujący obecnie dożywocie, jeden z nielicznych ważnych świadków w sprawie zabójstwa Jarka, który podczas krakowskiego śledztwa nie ugiął się i nie wycofał swoich zeznań.  31 marca br. otrzymałem telefonicznie ostrzeżenie, że może dojść do próby wywarcia wpływu na Macieja B., w celu dokonania fizycznej zemsty na mnie.

 

 

Na początku nie zamierzałem nic robić, ale nazajutrz – po konsultacjach i doradzeniu mi, że na wszelki wypadek lepiej sygnału nie lekceważyć – zdecydowałem się zwrócić do sądu i powiadomić też oskarżyciela”. 

Czytaj więcej>>>

Tagi: jarosław ziętara, krzysztof m. kaźmierczak

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone