30 Września 2016

Prawo i Bezprawie
K48l.jpg
autor: Redakcja

Proces szefowej laboratorium olsztyńskiej komendy wojewódzkiej Policji

  • Krzysztof-Olewnik.jpg

W sądzie Rejonowym w Elblągu Toczy się proces szefowej laboratorium olsztyńskiej komendy wojewódzkiej Policji. Jolanta D. oraz Bogdan Z (biegły medycyny sądowej) są oskarżeni o niedopełnienie obowiązków i sfałszowanie opinii DNA zwłok Krzysztofa Olewnika.

Do porwania Krzysztofa Olewnika doszło 15 lat temu. Sprawcy wielokrotnie kontaktowali się z rodziną, żądając okupu. Mimo przekazania 300 tys. euro, sprawcy nie uwolnili go. Miesiąc po odebraniu przez przestępców pieniędzy młody Olewnik został zamordowany. Jego ciało zakopano w lesie w pobliżu miejscowości Różan – województwo mazowieckie. Odnaleziono je w 2006 roku.

Proces w sprawie porwania i morderstwa Krzysztofa Olewnika trwał od października 2007 roku do marca 2008. Sąd okręgowy w Płocku skazał dwóch zabójców Olewnika-Sławomira Kościuka i Roberta Pazika na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Wraz z nimi skazano na kary od roku więzienia do 15 lat pozbawienia wolności. Jeden z oskarżonych został uniewinniony. Aż trzech sprawców porwania Krzysztofa Olewnika popełniło samobójstwo.

Tagi: krzysztof olewnik, policja, sąd

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone