01 Sierpnia 2016

Prawo i Bezprawie
K48l.jpg
autor: Redakcja

Komornik na ławie oskarżonych

  • komornik-z-dzialdowa.jpg Sebastian Sz.

Sebastian Sz. Prowadził egzekucję z majątku lokalnego przedsiębiorcy z Nidzicy. Miał dopuścić się przekroczenia przysługujących mu uprawnień i nie dopełnienia obowiązków. Na ławie oskarżonych zasiedli biegli tj. Michał B. i Arkadiusz B., którzy na zlecenie komornika wyceniali majątek biznesmena.

Komornik wyprzedawał majątek przedsiębiorcy za bezcen. Wartość ruchomości początkowo była wyceniana na kwotę 400 tys. złotych. Po kolejnej wycenie zaledwie 109 tys. złotych. Komornik sprzedał samochód Opel Zafira po cenie 14,00 złotych oraz kilkanaście tysięcy opon po 3 złote za sztukę. Majątek przedsiębiorcy miał być sprzedany przez Komornika z wolnej ręki znajomym organu egzekucyjnego, z pominięciem publicznej licytacji.

Prokuratura w Nidzicy zawiadomiona o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, umorzyła postępowanie przeciwko Komornikowi. Postanowienie o umorzeniu postępowania wydał Prokurator Dariusz P. Wobec Pana Prokuratora został wniesiony prywatny akt oskarżenia. Niestety od 2014 roku, sprawa utknęła na etapie uchylania immunitetu prokuratorskiego przez Sąd dyscyplinarny.

Tagi: komornik, sąd, nidzica, egzekucja, sebastian sz.

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone