06 Lipca 2015

Prawo i Bezprawie
K48l.jpg
autor: Redakcja

Kamil Durczok pozwany przez dziennikarzy

  • pap20060123097.jpg PAP/Jacek Turczyk

Do sądu wpłynął pozew o ochronę dóbr osobistych. Pozwanym jest Kamil Durczok.

 

Kamila Durczoka pozywają byli dziennikarze tygodnika „Wprost”, dziś tworzący portal Kulisy24.com (Sylwester Latkowski, Michał Majewski i Olga Wasilewska), a także wciąż pracujący dla tygodnika „Wprost” Marcin Dzierżanowski.

 

Dziennikarze żądają, by pozwany Kamil Durczok, w terminie 14 dni od daty uprawomocnienia się wyroku, opublikował – na swój koszt – oświadczenie następującej treści:

 

„Kamil Durczok przeprasza Sylwestra Latkowskiego, Olgę Wasilewską, Marcina Dzierżanowskiego i Michała Majewskiego za to, że 16 lutego 2015 roku w programie radiowym Poranek TOK FM użył stwierdzenia, iż osoby te uprawiają potworny rodzaj dziennikarstwa, które porównać można do wojny hybrydowej prowadzonej przez Putina na Krymie, czym naruszył ich dobra osobiste w postaci dobrego imienia dziennikarskiego.”

 

– Oświadczenie ma zostać opublikowane w formie komunikatu odczytanego w TOK FM o godzinie 8:15 przez osobę prowadzącą aktualnie nadawany w tym czasie program radiowy – mówi pełnomocnik dziennikarzy, mecenas Aleksander Grot.

 

Pozywający Durczoka to autorzy publikacji o przypadkach molestowania i mobbingu w redakcji Faktów TVN. Kamil Durczok do dziś nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów, mimo iż komisja TVN powołana do zbadania sprawy już w marcu tego roku potwierdziła, że przypadki molestowania miały miejsce.

 

Po zakończeniu prac komisji, stacja TVN zadecydowała o natychmiastowym zakończeniu współpracy z Kamilem Durczokiem. Wcześniej zawieszono go w wykonywaniu obowiązków. 

Tagi: durczok, wprost, pozew, molestowanie, mobbing, Aleksander Grot

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone