14 Kwietnia 2017

Prawo i Bezprawie
autor: Łukasz Pawelski

Bunt w Czerwonym Wieprzu!

  • 8956012-900-554.jpg
  • Czerwony-Wieprz.jpg

Byli szefowie Komendy Stołecznej Policji, oficer kontrwywiadu i wiceminister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL brali udział w spotkaniu na którym omawiano plany zbrojnego wystąpienia przeciwko rządowi Prawa i Sprawiedliwości. Znajomy byłego szefa stołecznej komendy w obecności sędziego Piotra Kluzy zapowiedział rozdanie 150 sztuk broni palnej i wystąpienie przeciwko rządowi.

 

Restauracja „Czerwony Wieprz” na warszawskim Śródmieściu swoim stylem nawiązuje do „najjaśniejszych” lat PRL. Restauracja zawdzięcza swoją nazwę „czerwonym” bywalcom lokalu. Lenin, Dzierżyński oraz Marchlewski to „elita” klienteli tego lokalu. 4 kwietnia br. odbyło się spotkanie które zapewni „Czerwonemu Wieprzowi” słuszne miejsce obok takich restauracji jak „Sowa i Przyjaciele” czy „Amber Room”. Na zamkniętej imprezie suto zakrapianej alkoholem bawiła się cała wierchuszka poprzedniego układu siłowo-politycznego. Był Wojciech Janas – były oficer wojskowego i cywilnego kontrwywiadu, szef bezpieczeństwa PGNiG. Kolejnym znamienitym gościem był Adam Mularz – oficer policji, który w latach 2008-2012 pełnił funkcję Komendanta Stołecznego Policji. Nie zabrakło Jacka Zalewskiego – byłego szefa stołecznej drogówki. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli środowiska sędziowskiego. Jednym z obecnych na imprezie był wiceminister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL tj. sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Piotr Kluz. Byli też inni wysocy oficerowie Policji. Na całe nieszczęście dla obecnych spotkanie było rejestrowane.

 

Jednym z najbardziej aktywnych uczestników spotkania był Wojciech Janas. To były oficer wojskowego i cywilnego kontrwywiadu. Podczas imprezy z 4 kwietnia br. Janas będąc pod wpływem alkoholu twierdził publicznie, że posiada 47 sztuk broni palnej. Co więcej według Janas funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji sami zwrócili się do niego z propozycją określenia ile sztuk broni chce jeszcze posiadać. Janas miał określić się na 150 sztuk. Jednak bardziej przerażające jest to co Janas zapowiedział, że zrobi z nią. Według niego jeżeli Prawo i Sprawiedliwość będzie „dalej tak nam robić” to uzbroi w broń ludzi i wywoła zbrojne powstanie.

Więcej w najnowszym wydaniu "Warszawskiej Gazety"

 

Czerwony-Wieprz.jpg

Tagi: piotr kluz, czerwony wieprz, wojciech janas, adam mularz, jacek zalewski, wpa ksp

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone