27 Października 2015

Prawo i Bezprawie
MiA.jpg
autor: Agnieszka Burzyńska, Michał Majewski

ABW weszło do KGHM

  • Kghm-abw.jpg

Funkcjonariusze ABW wkroczyli do siedziby KGHM. Według naszych informacji domagają się dokumentacji dotyczącej inwestycji w Hucie Miedzi Głogów.

 

W siedzibie KGHM w Lubinie jest ośmiu funkcjonariuszy ABW. Chodzi o podejrzenia wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach. Funkcjonariusze proszą o wydawanie dokumentów dotyczących inwestycji w Głogowie. Inwestycji wartej 2,1 mld złotych. Chodzi o rozpoczętą 4 lata temu zmianę technologii, która ma umożliwić wytop miedzi w czystszej postaci. Inwestycja jest w tej chwili bliska zakończenia. Informację o wejściu ABW do KGHM jako pierwszy podał portal Miedziowe.pl

 

Prokuratura nie chce oficjalnie potwierdzić, że funkcjonariusze domagają się właśnie dokumentów związanych z inwestycjami w Głogowie.

Anna Zimoląg, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu: – Śledztwo zostało wszczęte 21 października i na tym etapie toczy się w sprawie, a nie przeciwko komuś. Chodzi o procesy inwestycyjne w latach 2010–2015. Śledztwo jest prowadzone z artykułu 296 § 1 i 3. Funkcjonariusze weszli do spółki z nakazem wydania rzeczy, które mają stanowić materiał dowodowy w tej sprawie. Śledztwo jest w początkowej fazie.

Prokuratura nie podaje, kto złożył zawiadomienie i o jak wielką szkodę ma chodzić.

Tagi: Tagi: ABW, KGHM, huta miedzi głogów,

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone