05 Lipca 2016

Polska
K48l.jpg
autor: Redakcja

Sąd: można mówić, że dziennikarze "Wprost" są grupą przestępczą

  • giertych.jpg Roman Giertych wygrał z 'Wprost". Od dziś można mówić, że dziennikarze „Wprost” to grupa przestępcza.

Jak ustalił portal „Kulisy24” dziś Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew AWR Wprost przeciwko Romanowi Giertychowi. Były premier został pozwany za wypowiedź dotyczącą samej gazety oraz jej dziennikarzy. Stwierdził on, że „Wprost” jest szmatławą gazetą, a jej dziennikarze tworzą grupę przestępczą. Sąd w całości oddalił pozew oraz zasądził od wydawcy tygodnika „Wprost” na rzecz Romana Giertycha kwotę 2500 złotych tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego.

 

Sąd uznał, że słowa „szmatława gazeta” oraz wypowiedź dotycząca dziennikarzy tygodnika, iż stanowią oni grupę przestępczą mieszczą się w ramach swobody wyrażania opinii. Według sądu jest to przejaw uprawnionej krytyki pod adresem tygodnika „Wprost” oraz jego dziennikarzy. W sprawie zeznawał były Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski, który sprostował wypowiedź Romana Giertycha. Stwierdził on, że mec. Giertych nie użył sformułowania „szmatława gazeta” ale „szmatławy tygodnik”.

 

Jest to już trzecia sprawa sądowa wygrana przez Romana Giertycha w sporze z tygodnikiem „Wprost”. Wcześniej w roli pozwanego występował sam tygodnik. Wówczas sąd zasądził na rzecz Romana Giertycha 30 tys. złotych zadośćuczynienia.

 

Dodajmy, że tygodnik „Wprost” raz za razem zalicza wpadki. Ostatnio jest głośno o słabych wynikach sprzedażowych niegdyś poczytnego tygodnika. Zmiana właściciela oraz redakcji od 2009 r. ciągnie w dół tygodnik.

Tagi: roman giertych, tygodnik, wprost, radosław sikorski, szmatława gazeta, szmatławy tygodnik, proces, sąd,

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone