28 Kwietnia 2017

Polska
K48l.jpg
autor: Redakcja

Dziennikarz TVP oskarża Sumlińskiego: To nie tobie płacił ubek?

  • lw.jpg

Dziennikarz TVP Jacka Kurskiego oskarża autora „Niebezpiecznych związków Bronisława Komorowskiego”.

- Jak już sobie wycierasz gębę Panem Bogiem, to może wytłumaczysz dlaczego obrzucasz mnie oszczerstwami? To taki wyraz wdzięczności za to że pomagałem ci jak szukałeś pracy? A może po prostu ktoś złożył intratne zlecenie? (…) Milczałem wiele lat na temat twoich tekstów w Życiu i w Gazecie Polskiej, ale okres ochronny się skończył. (…) A przy okazji, to nie tobie ubek płacił za "psychoterapię" żony? – napisał dziennikarz TVP Jacek Łęski do dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego, autora „Niebezpiecznych związków Bronisława Komorowskiego”.

Dziennikarza, kontrolowanej przez byłego europosła PiS Jacka Kurskiego, TVP zbulwersował fragment książki Sumlińskiego, w której były oficer UOP i ABW opisał kulisy powstawania tekstów śledczych Łęskiego.

- Ufałem Ci i szanowałem Cię, uważałem za kolegę, a po części nawet mentora, ale potem tu i ówdzie zaczęły dochodzić mnie informacje, które - niestety - zaczęły się potwierdzać. Kropką nad 'I" było odzyskanie kontaktu z Tomkiem z lubelskiej Delegatury i jeszcze solidna dawka materialnej wiedzy od kilku innych osób z tego i nie tylko tego środowiska. Wiesz dobrze, o czym mówię - reszta niech będzie milczeniem, przynajmniej na tym etapie – skomentował sytuację autor „Niebezpiecznych związków Bronisława Komorowskiego”. Dodatkowo Sumliński zarzucił Łęskiemu, że jest „kłamcą i oszczercą”.

 

Pełen przebieg rozmowy.

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone