19 Listopada 2016

Polska
K48l.jpg
autor: Redakcja

Bohaterowie „Gra o tron” przeciwko wodzie butelkowanej

  • Shame-or-Glory.jpg

Fundacja KGM Progress prowadzi kampanię „Zdrowa woda – prosto z kranu”. Fundacja w ramach akcji nawiązała współpracę z firmą SodaStream. Jej owocem jest rozesłanie listu do mieszkańców Krakowa. W liście tym Fundacja KGM Progress oraz właśnie SodaStream zachęcają do picia wody z kranu. Ma to przyczynić się do zmniejszenia ilości plastikowych butelek i odpadów w obrocie.

 

Jednak pojawiły się głosy, że Fundacja KGM Progress oraz firma SodaStream uprawiają tzw. marketing partyzancki. Znany z międzynarodowej kampanii „Shame or Glory”, czyli „Hańba czy Chwała”. W kampanii tej wystąpili dwaj bohaterowie serialu HBO „Gra o tron”. Chodzi o Thor ‘a Bjornssona, który wciela się w postać Ser Gregora Clegane’a i Hannah Waddingham, która gra Septę Unell.

 

A oto klip reklamowy:

SodaStream w kampanii zaleca stosowanie świeżej wody z kranu do przygotowania wody gazowanej w domu. Oczywiście alternatywą jest karygodne i niszczące środowisko zakupienie wody pakowanej do jednorazowych butelek plastikowych. Kampania stała się słynna na całym świecie.

 

Firma SodaStream oraz Fundacji KGM Progress wystosowały list do wszystkich mieszkańców Krakowa, przedstawiający założenia kampanii.  Akcja ma na celu zwiększenie świadomości gospodarstw domowych. List zachwala krakowską wodę, która jest „bardzo dobra” i kosztuje mniej niż woda butelkowana. Dostarczona wraz z listem ulotka informuje na drugiej stronie, że w jednym ze wskazanych sklepów można uzyskać duży rabat na ekologiczne i „zaakceptowane przez środowisko” urządzenie SodaStream do przygotowywania wody gazowanej.

Tagi: sodastream, kraków, list, fundacja kgm progress

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone