02 Czerwca 2015

Polityka
DSC1116.jpg
autor: Agnieszka Burzyńska

PO stawia na kobiety. Joanna Mucha twarzą jesiennej ofensywy

  • pap201311200IS.jpg

W jesiennej kampanii parlamentarnej mamy zobaczyć bardziej socjalną twarz Platformy Obywatelskiej. Będzie to twarz Joanny Muchy.

 

Joanna Mucha ma pokierować kampanią parlamentarną Platformy Obywatelskiej. To nowy pomysł, który zrodził się w, spanikowanym po przegranych wyborach prezydenckich, kierownictwie PO. Początkowo, szefowa rządu, Ewa Kopacz, stawiała na duet Jacek Protasiewicz - Michał Kamiński. Pierwszy miał być szefem sztabu, drugi - nieformalnym doradcą i łącznikiem z premier. - Ewa przestraszyła się reakcji na nominację Protasa (Jacek Protasiewicz - red.). Obawia się, że i Internecie powstanie zbyt dużo obciachowych memów z frankfurckiego incydentu Jacka (mowa o zajściu z lutego 2014 r., kiedy Protasiewicz wywołał awanturę na niemieckim lotnisku - red. ). Zresztą on i tak, razem z Miśkiem (Michał Kamiński - red.) będzie kierować kampanią, tyle że z tylnego siedzenia. Tu chodziło o twarz kampanii. Młodą twarz - przekonuje jeden ze współpracowników Kopacz.

 

Reakcje w partii na ten nowy pomysł są różne. Od entuzjastycznych, do bardzo sceptycznych. - Aśka (Joanna Mucha - red.) też ma za sobą incydent ministerialny. Kupa śmiechu z tego była i kupa obciachu. Lepszy byłby Rafał Trzaskowski, ale on jest potrzebny Ewie w MSZ, żeby pilnował Grześka. (Grzegorz Schetyna - red.) - wyjaśnia jeden z parlamentarzystów PO.

 

W kampanii parlamentarnej mamy zobaczyć bardziej socjalną twarz Platformy. - Przez 8 lat modernizowaliśmy kraj, budowaliśmy drogi i zapomnieliśmy nieco o zwykłych obywatelach - przyznaje polityk partii rządzącej. Niewykluczone, że obietnic pomocy doczekają się nawet posiadacze morderczych kredytów we frankach szwajcarskich. Stałym elementem kampanii pozostanie jednak na pewno, wykorzystywane także w wyborach prezydenckich, straszenie PiS-em. Przede wszystkim, Antonim Macierewiczem.

Tagi: ewa kopacz, joanna mucha, wybory parlamentarne, protasiewicz, kamiński, macierewicz

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone