30 Czerwca 2015

Polityka
DSC1212.jpg
autor: Michał Majewski

Kukiz ujawnia dane swych aktywistów

  • pap201505101H5.jpg Paweł Kukiz. PAP/Maciej Kulczyński
  • dane.jpg

Ruch Kukiza podał na stronie adresy domowe, maile i numery komórek ponad ośmiuset swych  aktywistów. Niektórym z nich to się nie podoba. 

 

 

Na stronie ruchkukiza.pl, po otwarciu zakładki referendum, można obejrzeć informacje o zwolennikach polityka-muzyka. Reakcje osób, których dane zostały upublicznione, bywają skrajnie różne. Jedni nie widzą w tym problemu, drudzy zapowiadają interwencje. 

 

Co o tym sądzą aktywiści?

 

Elżbieta z Radomia: – Pierwszy raz od pana słyszę, że dane, w tym mój adres, zostały podane do publicznej wiadomości. To miały być informacje używane do wewnętrznych kontaktów. Nikt nas nie informował, że takie wiadomości będą upublicznione. Będę w tej sprawie interweniować.

 

Piotr ze Śląska naśmiewa się z sytuacji, nawiązując do ujawnienia przez Zbigniewa Stonogę pełnych akt afery taśmowej: – Mam protestować? W sytuacji, gdy prywatne adresy szefa CBA i ministrów fruwają po internecie? Choć oczywiście nie wykluczam, że jakaś firma handlująca bazami danych troszkę teraz uzupełni swoje zbiory.

 

Pani Daria z Ostrołęki była trochę bardziej przejęta, gdy do niej zadzwoniliśmy: – Numer komórki niech tam będzie, ale nie można jakoś wykreślić mojego domowego adresu? Nie chciałabym, żeby krążył w internecie.

 

Z kolei pan Tadeusz z Warszawy ma do tego podejście nieco filozoficzne: – Cóż, jak chce się coś zrobić, to niekiedy trzeba zapłacić pewną cenę.

 

Zmienię mejla lub komórkę

 

Andrzej z Olkusza uważa, że część jego nowych kolegów woJOWników była nieuważna: – Zgodziłem się na upublicznienie danych wraz z adresem. Może po prostu niektórzy nie doczytali deklaracji przystąpienia do ruchu JOW-ów i dlatego mają teraz problem. 

 

Pani Mariola spod Sieradza kompletnie się z kolegą z Olkusza nie zgadza: – Absolutnie nie wyrażałam zgody na podawanie mojego adresu domowego. Będę w tej sprawie interweniować. 

 

Paweł z Tłuszcza ma plan awaryjny, jeśli pojawią się głupie mejle lub telefony: – Zmienię mejla albo komórkę.

 

– Z przeprowadzką chyba będzie ciężej – zagadujemy.

 

– Jak trzeba będzie, to też zrobię.

 

Nie wszyscy protestują

 

Tadeusz z Rudy Śląskiej prezentuje pełną otwartość: – Jak pan wpisze moje imię i nazwisko do Googla, to będzie pan miał mój adres i komórkę, nie robi mi to różnicy. 

 

Łukasz spod Konina też jest otwarty, ale nie na tyle, by jego adres krążył w internecie: – Wolałbym, żeby go tam nie było. 

 

Natalia spod Kielc zachwycona nie jest, ale nie chce robić rabanu: – Zawsze na początku pojawiają się takie potknięcia.

 

Paweł Kukiz, do którego dzwoniliśmy z prośbą o komentarz, nie odbierał wieczorem telefonu.

Tagi: kukiz, woJOWnicy, dane osobowe, aktywiści

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone