02 Lipca 2016

Polityka
K48l.jpg
autor: Redakcja

Grzegorz Schetyna chce zmiany konstytucji

  • Grzegorz-Schetyna.jpg Grzegorz Schetyna utrzymuje linię polityczną Platformy Obywatelskiej. Wrogiem numer jeden jest PiS.

Podczas Konwencji programowej Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna utrzymał dotychczasowy kurs partii. Głównym elementem programu PO ma być walka z państwem tworzonym przez Prawo i Sprawiedliwość. Grzegorz Schetyna zaproponował, aby wpisać do polskiej konstytucji pozostanie w strukturach Unii Europejskiej. Przypomina to nowelizację Konstytucji PRL z 10 lutego 1976 roku. Wtedy Sejm wpisał do konstytucji zapis o przewodniej roli PZPR i przyjaźni z ZSRR. Czy politycy Platformy Obywatelskiej obawiają się Polexit? Dlaczego bardziej martwią się o związanie Polski z Unią Europejską jak o jej pomyślność gospodarczą, polityczną, ekonomiczną? W wystąpieniu Grzegorza Schetyny zabrakło konkretów w jaki sposób ma zamiar wprowadzić nowy zapis konstytucyjny. Czyżby przewodniczący największej partii opozycyjnej był ręcznie sterowany z Brukseli? W trakcie Rady Programowej zaproponowano również wprowadzenie procedury impeachmentu. Tymczasem zapomniano, że istnieją obecnie rozwiązania prawne, które umożliwiają przeprowadzenie tej procedury. Problem polega na tym, że Platforma Obywatelska nie posiada odpowiedniej siły politycznej.

Grzegorz Schetyna wypowiadając się o projekcie zmian w Konstytucji RP stwierdził ”Będziemy mówić o rozdziale o obecności polski w Europie. Wpisanej do konstytucji. Żeby nikt nigdy nie miał takiego pomysłu, żeby nas z Unii Europejskiej wyprowadzić, tak jak chcą niektórzy".

Tagi: grzegorz schetyna, platforma obywatelska, unia europejska, polexit

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone