21 Maja 2015

Polityka
DSC1212.jpg
autor: Michał Majewski

Duda szykuje się w domu. Z doktorem Kochanem

  • IMG3657.JPG Andrzej Duda z córką i żoną w czasie ostatniej konwencji wyborczej.

Andrzej Duda ostatnie godziny przed debatą spędza w swoim warszawskim mieszkaniu. – Odpoczywa i szykuje się do starcia – mówi jego sztabowiec. Jedną z osób przygotowujących kandydata prawicy do pojedynku jest specjalista od komunikacji persfazyjnej i retoryki, doktor Marek Kochan.

 

Duda przespał pierwszą debatę. Późno wrócił z objazdu do Śląsku i nie wypadł w starciu z Bronisławem Komorowskim dobrze. Na tle aktywnego prezydenta był zbyt grzeczny, za miękki i wycofany – takie poczucie panuje w sztabie kandydata PiS. Podejście do kolejnej debaty jest inne. Duda od kilku dni intensywnie pracuje z Markiem Kochanem. Efekty widoczne były już na wczorajszej konwencji wyborczej. Kandydat PiS był bardziej zdecydowany i zasadniczy. Ostatnie godziny przed debatą spędzi w mieszkaniu, które wynajmuje w Warszawie.

 

– Odpoczywa, rozmawia z Kochanem o taktyce na pojedynek – mówi jeden ze sztabowców PiS. Wieczorem ma być bardziej zdecydowany i twardszy niż ostatnio. – Jest rozsierdzony atakiem, który na jego córkę przypuścił Tomasz Lis. Ta sytuacja nastroiła go bardziej bojowo – dodaje nasz rozmówca.

 

Debata startuje w TVN o 19.30. Będzie trwać 70 minut. Pierwsza pytania zada Monika Olejnik, potem Bogdan Rymanowski, skończy Justyna Pochanke. TVN nalegał, by kandydaci dostawali różne pytania, jednak sztab Dudy absolutnie nie chciał się na to zgodzić. Ostatecznie stanęło na tym, że będą odpowiadać na to samo.

Tagi: andrzej duda, debata, kampania prezydencka, marek kochan, retoryka, bronisław komorowski

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone