12 Lipca 2016

Polityka
K48l.jpg
autor: Redakcja

CBA sprawdza Wiceministra Zdrowia Krzysztofa Łandę

  • landa-aaa.jpg Wiceminister Zdrowia Krzysztof Łanda na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia tłumaczył się z doniesień prasowych.

Funkcjonariusze CBA sprawdzają oświadczenie majątkowe Wiceministra Zdrowia za lata 2015 i 2016. Do niedawna oświadczenia majątkowe Wiceministra Zdrowia były dostępne publicznie. W związku z ujawnieniem finansowania fundacji Watch Health Care przez koncerny farmaceutyczne Krzysztof Łanda został odsunięty od obowiązków polegających na przygotowaniu listy leków refundowanych oraz postępowań dotyczących objęcia refundacją poszczególnych leków. W poprzednim tygodniu oświadczenie Ministra Krzysztofa Łandy przestało być upubliczniane na stronach Ministerstwa Zdrowia. Minister odmawia upublicznienia go na podstawie przysługujących mu ustawowych uprawnień.

 

Przypomnijmy, że fundacja Ministra Łandy w latach 2010-2015 otrzymała co najmniej 1,5 mln złotych od koncernów farmaceutycznych. Sam Minister Łanda do niedawna zasłaniał się niepamięcią jeżeli chodzi o przychody fundacji Watch Health Care od firm farmaceutycznych i producentów wyrobów medycznych. Po opublikowaniu sprawozdań fundacji Watch Health Care Minister grożąc procesem dziennikarzom portalu „Kulisy24” stwierdził „nigdy i nigdzie nie twierdziłem, ze nie wiem o przychodach Fundacji WHC od firm farmaceutycznych”.

 

Tymczasem z nagrań, którymi dysponujemy wynika coś zupełnie innego...

 

Tagi: krzysztof łanda, ministerstwo zdrowia, watch health care, refundacja, gsk, sprawozdania, fundacja, komisja zdrowia, konstanty radziwił, cba

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone