16 Sierpnia 2016

Polityka
K48l.jpg
autor: Redakcja

Była posłanka Ruchu Palikota oskarżona o przywłaszczenie 104 tys. złotych

  • Malgorzata-M..jpg

W okresie od 15 listopada do 30 kwietnia 2014 roku, była Pani Poseł miała przedkładać Kancelarii Sejmu RP nieprawdziwe rozliczenia kwot ryczałtów przeznaczonych na prowadzenie biura poselskiego. Prokuratura zarzuca Małgorzacie M. poświadczenie nieprawdy i wyłudzenia na łączną kwotę 104 862,66 złotych. Na kwotę tę składa się 74 595,15 złotych tytułem zwrotu kosztów przejazdu, 12 331,69 złotych tytułem wydatków z rachunku bankowego na potrzeby prowadzonego przez siebie biura poselskiego oraz 17 935,82 złotych tytułem opłat związanych z wynajmem lokalu biura poselskiego.

 

Prokuratura oskarża Małgorzatę M. również o to, że będąc uprawnioną do pokrycia wydatków na wyposażenie prowadzonego biura poselskiego przedkładała w Kancelarii Sejmu dokumenty nieznajdujące pokrycia w rzeczywistych wydatkach. Tym razem chodzi o kwotę 6786 złotych. Posłanka przedstawia do rozliczenia fakturę wystawioną przez firmę z Ciężkowic, za której Pani poseł nie zapłaciła. Posłanka zakupiła od lokalnego przedsiębiorcy meble stanowiące wyposażenie biura posłanki w Jaśle, jednak nie uregulowała należności.

 

Małgorzata M. została wybrana do Sejmu w 2011 roku z listy wyborczej Ruchu Palikota uzyskując 10 058 głosów. W trakcie swojej kariery politycznej założyła zaledwie 10 interpelacji. Była Pani Poseł w czerwcu 2013 została zawieszona w prawach członka klubu poselskiego Ruchu Palikota za nadużywanie alkoholu. Chodzi o zachowanie Małgorzaty M. podczas manifestacji „Wolnych Konopi”, które zostało sfilmowane i stanowiło podstawę zawieszenia w prawach członka klubu. W 2014 roku Małgorzata M. związała swój polityczny los z "Twój Ruch", jednak nie kandydowała w ostatnich wyborach do Parlamentu.

 

Malgorzata-M.2.jpgMałgorzata M.

Tagi: małgorzata m., ruch palikota, twój ruch

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone