Polityka

28 Listopada 2016

Bitwa o KNF

Platforma Obywatelska i Nowoczesna walczą o utrzymanie wpływów w Komisji Nadzoru Finansowego

14 Października 2016

Wiceminister rolnictwa kazał strzelać do rolników?

Zbigniew Babalski dziś wiceminister rolnictwa w rządzie PiS, kiedyś Wojewoda olsztyński, według protestujących rolników kazał do nich strzelać.

22 Września 2016

POPiSowiec do wynajęcia

Wiceprezes Tauronu Kamil Kamiński to typowy POPISowiec. Świetnie radzi sobie za każdej władzy. Potrafi łączyć ludzi z przeciwstawnych środowisk i czerpać z tego pełnymi garściami. Dziś uznawany jest za człowieka Zbigniewa Ziobro.

20 Września 2016

Preferencje partyjne wrzesień 2016

Cztery partie w Sejmie, spadek notowań PiS oraz wzrost popularności PO i Nowoczesnej tak wyglądają wyniki sondaży CBOS na pierwszą połowę września.

07 Września 2016

Stypa na GPW

Właśnie minęło 25 lecie niewątpliwie szanowanej i rozpoznawalnej przez Polaków instytucji jaką jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Ludzie giełdy świętowali ten jubileusz jednak bardziej przypominało to stypę niż wesele.

16 Sierpnia 2016

Była posłanka Ruchu Palikota oskarżona o przywłaszczenie 104 tys. złotych

Przeciwko Małgorzacie M. posłance z Jasła, wpłyną akt oskarżenia. Małgorzata M. miała przywłaszczyć na szkodę Kancelarii Sejmu RP ponad 104 tys. złotych.

01 Sierpnia 2016

Komornik zajął konto Wałęsy

Komornik dokonał zajęcia konta byłego prezydenta RP. Powodem jest jego przegrana sprawa z Ryszardem Czarneckim.

25 Lipca 2016

Ludzie Balazsza biorą władzę w TVP

Szarą eminencją w polskiej polityce pozostaje od lat Artur Balazs. Swoją pozycję zawdzięcza on nie politycznej nominacji, ale unikalnym zdolnościom budowania pomostów między najbardziej odległymi polskimi politykami. Z PiS dogaduje się równie dobrze, co wcześniej z SLD czy Samoobroną. Od lat posiada znaczące wpływy na media, a kojarzony z nim Piotr Lichota, awansował właśnie na szefa stacji informacyjnej TVP Info w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Według naszych informatorów z TVP typowany jest na nowego dyrektora TAI, na miejsce Mariusza Pilisa.

14 Lipca 2016

Rodzina Gowina przejmuje Kraków

Na referendum w sprawie odwołania Jacka Majchrowskiego skorzysta Jarosław Gowin, który chce zbudować własne struktury.

12 Lipca 2016

CBA sprawdza Wiceministra Zdrowia Krzysztofa Łandę

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje oświadczenie majątkowe Wiceministra Zdrowia za lata 2015 i 2016.

06 Lipca 2016

Fundacja Ministra Łandy brała pieniądze od koncernów farmaceutycznych

Wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda wiedział, że jego fundacja jest finansowana przez koncerny farmaceutyczne. Tak wynika z dokumentów, do których dotarli dziennikarze portalu "Kulisy24".