18 Stycznia 2016

Nasze śledztwa
SLiMM.jpg
autor: Sylwester Latkowski, Michał Majewski

Uciszanie świadków. Nowe zarzuty w sprawie Krystka

  • krystek-.jpg

Kolejny zwrot akcji w sprawie Krystka, seksualnego przestępcy z Trójmiasta, którego ofiarami padały nastolatki. Prokuratura stawia zarzuty dwóm mężczyznom – dowiadują się Kulisy24.com

 

 

W piątek gdańska policja zatrzymała dwóch mężczyzn. Obaj usłyszeli zarzuty, co potwierdziła nam Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka gdańskiej prokuratury okręgowej. Mieli oni nakłaniać dwie nastolatki, by zmieniły zeznania dotyczące Krystka. Miały skorygować zeznania tak, by wynikało z nich, że rozpoczęły obcowanie płciowe z blisko 40-letnim Krystianem W. już po skończeniu 15 roku życia. To o tyle istotne, że obcowanie płciowe z osobą poniżej 15 roku życia jest w Polsce przestępstwem. O naciskach na zmianę zeznań obie nastolatki opowiedziały śledczym. Jednemu mężczyźnie postawiono w piątek po zatrzymaniu zarzut podżegania do składania fałszywych zeznań, drugiemu zarzut utrudniania postępowania przez podżeganie do składania fałszywych zeznań. Grozi za to odpowiednio do 3 i do 5 lat pozbawienia wolności. – Obaj mężczyźni złożyli w piątek wyjaśnienia. Jako środek zapobiegawczy zastosowano wobec nich policyjny dozór – powiedziała nam prokurator Wawryniuk. 

 

Wedle naszych informacji w tle całej sprawy pojawia się też nazwisko znanego trójmiejskiego adwokata. Jego jednak piątkowe zatrzymania nie dotyczyły. 

 

 

Sam Krystek, bohater naszych zeszłorocznych tekstów, od początku listopada przebywa w areszcie. Ofiarami jego praktyk w ostatnich latach mogło być nawet kilkadziesiąt dziewcząt. Krystian W. wykorzystywał je seksualnie, groził im, szantażował. Jedna z nich – 14-letnia Anaid – po spotkaniu z mężczyzną popełniła samobójstwo, rzucając się pod pociąg. 

Tagi: krystek, krystian w., anaid, gdańsk, prokuratura, policja, śledztwo, sylwester latkowski, michał majewski

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone