02 Sierpnia 2015

Nasze śledztwa
SLiMM.jpg
autor: Sylwester Latkowski, Michał Majewski

Trójmiasto. Apel matki 14-letniej Anaid

  • Anaid.jpg Joanna Skiba i Anaid.

Opisywana przez nas sprawa Krystiana vel Krystka dotyczy krzywdzenia przez niego młodych dziewcząt i dzieci w Trójmieście. W marcu, po spotkaniu z nim, pod pociąg rzuciła się 14-letnia Anaid. W lipcu, po naszej interwencji, sprawa została przeniesiona z komendy miejskiej do wojewódzkiej w Gdańsku, w ubiegłym tygodniu śledztwo przejęła prokuratura okręgowa.

Joanna Skiba, matka Anaid, pragnie doprowadzić do jego ukarania. Wiele już zrobiła, by zgromadzić wokół siebie wszystkie skrzywdzone nastolatki i wiele osób, równie skrzywdzonych, próbuje działać razem z nią. Teraz ponawia swój apel. Chce pomóc wszystkim ofiarom Krystka.

 

 

„Jeszcze raz pragnę poprosić o pomoc wszystkie dziewczyny, które zostały skrzywdzone przez tego człowieka, który doprowadził do samobójstwa mojej córki. Proszę te wszystkie, które skontaktowały się ze mną, a nie chcą zeznawać, żeby zdecydowały się na to. Proszę wszystkie dziewczyny, które chciałyby pomóc, a z jakichś powodów jeszcze się na to nie zdecydowały.

 

Wiem że to może być dla was trudne, ale bardzo pomoże i w naszej sprawie, i w innych zarówno toczących się obecnie, jak i inny wszystkich innych, w których ktoś w tak podły sposób krzywdzi dziewczynki, młode kobiety.

 

Pomóżmy sobie nawzajem. Trzeba zmienić nasze prawo, trzeba przede wszystkim zmienić podejście policji i prokuratury do tego typu spraw. Trzeba o tym mówić, zgłaszać wszelkie takie przypadki po to, by ofiar było jak najmniej.

 

Możecie napisać do mnie bądź zgłosić się do Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku. Rozmawiajcie, dziewczyny, ze swoimi mamami, starszymi siostrami. Na pewno nikt bliski was nie potępi, bo to tylko I WYŁĄCZNIE wina gwałcicieli. I nieważne – nie ma żadnego znaczenia, jak byłyście ubrane i czy dobrowolnie wsiadłyście do samochodu oprawcy!!! Są wprawdzie ludzie, którzy myślą inaczej, ale to tylko niewielki odsetek społeczności, ludzie, którzy nie rozumieją!!! Ja sama przekonałam się, że większość ludzi podchodzi do takich spraw tak jak my, ze zrozumieniem i współczuciem dla ofiar pedofila!?"

 

 


Ofiary praktyk Krystiana prosimy o zgłaszanie się do nas. Gwarantujemy pełną anonimowość.

 

Tagi: krystek, trójmiasto, anaid, matka, apel, sylwester latkowski, michał majewski, joanna skiba, policja, prokuratura