31 Lipca 2015

Nasze śledztwa
SLiMM.jpg
autor: Sylwester Latkowski, Michał Majewski

Prokurator w sprawie Iwony Wieczorek bierze się za sprawę Krystka

  • Anaid2cz.jpg W marcu, po spotkaniu z Krystianem, pod pociąg rzuciła się 14-letnia Anaid.

Sprawa opisywanego przez nas Krystiana vel Krystka trafia w ręce prokurator, która prowadziła śledztwo dotyczące zaginięcia Iwony Wieczorek. Ta sama prokurator zajmowała się morderstwami dzieci, mającymi podłoże seksualne.   

 

Opisywany przez nas Krystek to przestępca seksualny, działający w Trójmieście. W marcu, po spotkaniu z nim, pod pociąg rzuciła się 14-letnia Anaid. Dopiero zainteresowanie mediów sprawiło, że prokuratura i policja zaczęły dokładniej przyglądać się tej historii. W lipcu, po naszej interwencji, sprawa została przeniesiona z komendy miejskiej do wojewódzkiej w Gdańsku. W ostatnich dniach śledztwo trafiło do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, a dokładniej do prokurator Aliny Wojdyr. Wcześniej prowadziła ona śledztwo w sprawie Marcina Trojaka z Tczewa. To brutalny morderca, który na tle seksualnym zabił 10- i 11-latka. Trojak odsiaduje dożywocie. Prokurator Wojdyr zajmowała się też uprowadzeniem Iwony Wieczorek. Wątek Krystiana, jak ustaliliśmy, jest poważnie weryfikowanym tropem w sprawie zaginięcia Wieczorek w 2010 roku. Wersję tę bada zespół dochodzeniowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Jednym z ulubionych miejsc działalności Krystka był słynny sopocki „Dream Club”. Iwona, tuż przez zaginięciem, była gościem tego właśnie lokalu. Co dzieje się teraz ze sprawą Krystka? – Trwa analiza akt, w których był wskazywany jako sprawca seksualnych przestępstw. Zaczęły się już pierwsze przesłuchania – mówi nam osoba pracująca przy tym śledztwie. 

Tagi: krystek, iwona wieczorek, trójmiasto, seksafera, anaid, marcin trojak, dream club, Sylwester Latkowski, Michał Majewski

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone