15 Września 2015

Nasze śledztwa
DSC1066.jpg
autor: Olga Wasilewska

Policja przeszukuje miasto. Zabójca dziennikarza wrócił do Mławy?

  • MlawaLukaszMasiakSledztwo.jpg Mława (fot. O.Wasilewska)

Łukasz Masiak, twórca i dziennikarz portalu NaszaMława.pl, zginął w połowie czerwca 2015 roku. Wkrótce potem do Mławy przyjechały media z całej Polski. Policja i prokuratura zapowiadały zakrojone na szeroką skalę poszukiwania mordercy, który – jak podejrzewano – wyjechał z Polski. Wkrótce potem śledztwo utknęło w martwym punkcie. Dziś przyjaciele zabitego dziennikarza alarmują: jego zabójca może ukrywać się w Mławie.

 

 

– We wtorek 8 września ok. godziny 20.00 w Mławie miała miejsce kolejna akcja policji – tym razem przeszukiwano osiedle przy ul. Zachodniej. To tam mieszkał mężczyzna podejrzany o zabójstwo – donosi portal NaszaMława.pl.

 

Przeszukania w mieście

 

Łukasz Masiak był założycielem portalu NaszaMława.pl. Po jego śmierci strona została wystawiona na sprzedaż. Prowadzenia serwisu podjęli się koledzy dziennikarza. Dziś na łamach portalu donoszą o kolejnych akcjach policji, które – jak podejrzewają – mogą mieć związek z zabójstwem.

 

1 września uzbrojeni funkcjonariusze mieli przeszukać dom należący do krewnych poszukiwanego listem gończym Bartosza N. Tydzień później przeszukano osiedle przy ul. Zachodniej. To tu, do czasu domniemanego wyjazdu z kraju, mieszkał poszukiwany listem gończym mężczyzna. – Przeszukano też kilka domów przy ulicy Sucharskiego – czytamy na łamach NaszaMława.pl.

 

Rzeczniczka mazowieckiej policji, Alicja Śledziona, w rozmowie z dziennikarzami nie chciała powiedzieć, czy przeszukania miały związek z poszukiwaniami Bartosza N. Tłumaczyła, że „mazowieccy policjanci kolejny raz wykonywali czynności służbowe w Mławie, lecz dalej pozostać one muszą, z uwagi na dobro postępowania, bez szerszego publicznego omówienia”.

Prokuratura potwierdza

 

Sprawdzamy w prokuraturze. – Były dwa przeszukania, jedno w Mławie, drugie w gminie Strzegowo. Oba związane z poszukiwaniem podejrzanego Bartosza N. – mówi nam prokurator Śmigielska-Kowalska z Prokuratury Okręgowej w Płocku. Tłumaczy, że śledczy mieli sygnały, iż poszukiwany listem gończym mężczyzna „może przebywać w dwóch miejscach”. Jednym z nich miał być dom jego babci.

 

– Czynności nie przyniosły skutku – dodaje. Mimo to prokuratura nie wyklucza, iż domniemany zabójca może znajdować się w mieście. A poszukiwania poza granicami kraju? Międzynarodowe śledztwo? – Do tej pory nic nie mamy. W chwili obecnej nie ma żadnych sygnałów z zagranicy – tłumaczy Śmigielska-Kowalska.

 

Na początku września policja zablokowała jedną z ulic w Mławie. Lokalne media twierdzą, że zatrzymane podczas obławy samochody były rewidowane, a kierowcy wyprowadzani w kajdankach. Płocka prokuratura zapewnia, że ta akcja policji nie miała związku z prowadzonym przez nich śledztwem.

Tagi: mława, łukasz masiak, zabójstwo, śledztwo, bartosz n., list gończy

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone