04 Sierpnia 2015

Nasze śledztwa
AiO.jpg
autor: Agnieszka Burzyńska, Olga Wasilewska

Nowe stanowisko dla oskarżanego o mobbing dyrektora

  • mobbing.JPG

Przedstawiliśmy relacje dwóch kobiet. Byłej i obecnej pracownicy resortu zdrowia. Kobiety opowiadały o pracy w ministerstwie, oskarżały swoich szefów o mobbing i znęcanie się nad pracownikami. To bulwersująca sprawa, w której poszkodowanych osób jest więcej niż tylko bohaterki naszych tekstów. Reakcja władz resortu? Jak dowiadują się Kulisy24.com, Marcin Antoniak, dyrektor generalny w MZ, jedna z osób oskarżanych o znęcanie się nad pracownikami, po krótkim okresie zawieszenia... właśnie wraca do pracy.

 

W połowie kwietnia „Fakt” i TVN „Uwaga” jako pierwsze donosiły o problemie mobbingu w Ministerstwie Zdrowia. Pracownicy resortu, z którymi rozmawiali dziennikarze, o mobbing obwiniali dyrektora generalnego, Marcina Antoniaka, oraz dwóch nominowanych przez niego zastępców. W efekcie publikacji, 1 czerwca 2015 roku Antoniak został zawieszony. Wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Wobec zastępców Antoniaka nie wyciągnięto konsekwencji.


– Antoniak został zawieszony 1 czerwca, ale zawiesić można tylko na trzy miesiące. „Jego ludzie” spodziewają się, że on wkrótce wróci. Jego pomocnicy, też wymienieni w doniesieniu do prokuratury, wciąż pracują i zastraszają – mówiła w rozmowie z Kulisy24.com wciąż pracująca w resorcie urzędniczka, Joanna Koczaj-Dyrda.

 

Trzy dni po rozmowie z nami, kobieta dostała od swoich szefów... zawiadomienie o pierwszym posiedzeniu komisji dyscyplinarnej. Dziś grozi jej zwolnienie z pracy.  

 

 

Co z oskarżanym o mobbing dyrektorem? Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, kilka dni temu zapadła decyzja o przeniesieniu go na inne stanowisko. – Pan Marcin Antoniak został przeniesiony do pracy w innym urzędzie – poinformowano dziś pracowników Ministerstwa Zdrowia.

 

Ministerstwo Zdrowia nie udziela informacji na temat urzędu, do którego przeniesiono oskarżanego o znęcanie się nad pracownikami dyrektora. Pytania zadaliśmy sprawującej pieczę nad urzędnikami Służbie Cywilnej. Czekamy na odpowiedzi.

 

Tagi: mobbing, ministerstwo zdrowia, marcin antoniak, joanna koczaj-dyrda, zawieszony, przeniesiony, agnieszka burzyńska, olga wasilewska, kuliosy24

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone