Nasze śledztwa

22 Października 2016

Insulinowy przekręt w Ministerstwie Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia tworząc listę leków refundowanych 75+ preferowało zagraniczne koncerny produkujące insulinę. Są to firmy, które sponsorowały działalność Ministra Krzysztofa Łandy.

21 Października 2016

Tytoniowe porachunki Jana Burego

Znajomy Jana Burego groził śmiercią inwestorowi.

13 Października 2016

Przychodzi Jan Bury do Hotelu Bristol

Prezes firmy, która kupiła od skarbu państwa Zakłady Tytoniowe w Lublinie twierdzi, że Jan Bury, były wiceminister skarbu domagał się od niego 3 mln USD. Bury nie odpowiada na zarzuty.

06 Października 2016

Grupa trzymająca stadiony

Dzięki certyfikatowi wystawionemu przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie firma Tamex z Warszawy wygrała przetarg na budowę stadionu w Lublinie.

29 Września 2016

Po publikacji w „Gazecie Finansowej” urzędnicy ITB rezygnują ze stanowisk

Pracownicy Instytutu Techniki Budowlanej, którzy otrzymywali pieniądze od zagranicznych koncernów, złożyli rezygnację z pełnionych funkcji.

23 Września 2016

Budowlany Układ Pawła Sulika

Kierownik w państwowym Instytucie Techniki Budowlanej brał pieniądze od prywatnych firm, które ocenia. ITB oraz nadzorujące je Ministerstwo nie widzi problemu.

16 Września 2016

Ujawniamy majątek Kares Świętochowscy Spółka Jawna

Majątek firmy zadłużonej wobec fiskusa na ponad 87 milionów złotych jest wykorzystywany do prowadzenia działalności przez nowe spółki stworzone przez pomysłowych właścicieli. Przez opieszałość lokalnych urzędników stracą kontrahenci, wierzyciele oraz Skarb Państwa, czyli my wszyscy. I to wszystko w dobie walki rządu Beaty Szydło o jak najwyższą ściągalność podatków.

20 Sierpnia 2016

Ujawniamy dowody na podatkowe zadłużenie firmy Kares

Ujawniamy zobowiązania podatkowe firmy Kares Świętochowscy Spółka Jawna.

16 Sierpnia 2016

Nietykalni baronowie paliwowi

Niepłacąca podatków Skarbowi Państwa firma, działa jak gdyby nigdy nic. Urzędnicy, którzy próbując coś w tej sprawie zrobić – tracą pracę.

06 Lipca 2016

Sprawozdania z działalności fundacji Watch Health Care

Pomimo zapewnień wiceministra Zdrowia Krzysztofa Łandy, musiał wiedzieć on finansowaniu jego fundacji przez koncerny farmaceutyczne.

30 Czerwca 2016

Polska Barcelona ogrywa spółkę Skarbu Państwa

Jak podaje Gazeta Finansowa, założyciel akademii piłkarskiej FCB Escola Varsovia wykorzystując środki publiczne zmierza do przejęcia państwowego gruntu wartego miliony.