Nasze śledztwa

18 Kwietnia 2017

Kto zabił Roberta?

25 latek zmarł na domówce w mieszkaniu wynajmowanym przez policjanta. Na miejscu znaleziono znaczne ilości narkotyków i zakrwawiony mundur.

25 Marca 2017

Pogotowie na swoim

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, za ponad 135 tysięcy złotych, chciało zamówić 3000 miniaturek śmigłowca we własnych barwach.

28 Lutego 2017

Lekarze oskarżają szefa Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Izba Lekarska: Szef Lotniczego Pogotowia Ratunkowego podejmuje destrukcyjne działania.

19 Lutego 2017

Pogotowie specjalnej troski

Tylko u nas – dlaczego śmigłowiec LPR transportujący ranną Premier Beatę Szydło, z Oświęcimia do Warszawy, musiał przymusowo lądować pod Kielcami.

12 Lutego 2017

ABW w Ministerstwie Zdrowia

Funkcjonariusze ABW sprawdzają okoliczności powstania ustawy o ratownictwie medycznym. W kręgu zainteresowania jest Robert Gałązkowski – dyrektor LPR.

09 Lutego 2017

Właściciele firmy paliwowej Kares zatrzymani!

Właściciele firmy „Kares” zostali zatrzymani pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. O kulisach ich przestępczej działalności pisaliśmy jako pierwsi kilka miesięcy temu.

03 Lutego 2017

Paliwowi „Giganci”

Paliwowa firma Utasz-Speed sp. z o.o., która wykazała 2,5 mld złotych przychodu prowadziła działalność pod wirtualnym adresem, a sąd wiedział o tym.

27 Grudnia 2016

Nie tylko koni żal

Prezes Stadniny Koni w Michałowie wynajął sam sobie dom za 170 złotych miesięcznie. Zanim to zrobił wydał na jego remont przeszło 340 tysięcy złotych z budżetu stadniny.

19 Listopada 2016

ITB, czyli Instytut Układów Wzajemnych

Paweł Sulik, kierownik Zakładu Badań Ogniowych Instytutu Techniki Budowlanej, pracuje w czasopiśmie sponsorowanym przez firmy budowlane, którym zatwierdzał aprobaty i certyfikaty wystawiane przez ITB.

10 Listopada 2016

Agencja Bezpieczeństwa Jana Burego

ABW zawiadomiona o nieprawidłowościach w Zakładach Tytoniowych w Lublinie S.A. przez 5 lat nie potrafiła zająć się sprawą. Po publikacji w „Gazecie Finansowej” CBA wszczyna postępowanie. Czy służby specjalne chroniły Jana Burego?

09 Listopada 2016

Chilijska afera w KGHM

Inwestycja KGHM w Chile warta miliardy okazała się klapą. Państwowy gigant nie wypłaca zaległych pensji, łamane są podstawowe zasady BHP a sam KGHM sponsoruje socjalistycznych polityków w ich drodze po władzę.