Nasze śledztwa

27 Grudnia 2016

Nie tylko koni żal

Prezes Stadniny Koni w Michałowie wynajął sam sobie dom za 170 złotych miesięcznie. Zanim to zrobił wydał na jego remont przeszło 340 tysięcy złotych z budżetu stadniny.

19 Listopada 2016

ITB, czyli Instytut Układów Wzajemnych

Paweł Sulik, kierownik Zakładu Badań Ogniowych Instytutu Techniki Budowlanej, pracuje w czasopiśmie sponsorowanym przez firmy budowlane, którym zatwierdzał aprobaty i certyfikaty wystawiane przez ITB.

10 Listopada 2016

Agencja Bezpieczeństwa Jana Burego

ABW zawiadomiona o nieprawidłowościach w Zakładach Tytoniowych w Lublinie S.A. przez 5 lat nie potrafiła zająć się sprawą. Po publikacji w „Gazecie Finansowej” CBA wszczyna postępowanie. Czy służby specjalne chroniły Jana Burego?

09 Listopada 2016

Chilijska afera w KGHM

Inwestycja KGHM w Chile warta miliardy okazała się klapą. Państwowy gigant nie wypłaca zaległych pensji, łamane są podstawowe zasady BHP a sam KGHM sponsoruje socjalistycznych polityków w ich drodze po władzę.

28 Października 2016

Układ w Instytucie Techniki Budowlanej

Pracownik ITB dr inż. Paweł Sulik prowadził szkolenie organizowane przez firmę, która następnie uzyskała klasyfikację swoich produktów od ITB. Pod wynikami badaniami podpisał się dr. Inż. Paweł Sulik.

22 Października 2016

Insulinowy przekręt w Ministerstwie Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia tworząc listę leków refundowanych 75+ preferowało zagraniczne koncerny produkujące insulinę. Są to firmy, które sponsorowały działalność Ministra Krzysztofa Łandy.

21 Października 2016

Tytoniowe porachunki Jana Burego

Znajomy Jana Burego groził śmiercią inwestorowi.

13 Października 2016

Przychodzi Jan Bury do Hotelu Bristol

Prezes firmy, która kupiła od skarbu państwa Zakłady Tytoniowe w Lublinie twierdzi, że Jan Bury, były wiceminister skarbu domagał się od niego 3 mln USD. Bury nie odpowiada na zarzuty.

06 Października 2016

Grupa trzymająca stadiony

Dzięki certyfikatowi wystawionemu przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie firma Tamex z Warszawy wygrała przetarg na budowę stadionu w Lublinie.

29 Września 2016

Po publikacji w „Gazecie Finansowej” urzędnicy ITB rezygnują ze stanowisk

Pracownicy Instytutu Techniki Budowlanej, którzy otrzymywali pieniądze od zagranicznych koncernów, złożyli rezygnację z pełnionych funkcji.

23 Września 2016

Budowlany Układ Pawła Sulika

Kierownik w państwowym Instytucie Techniki Budowlanej brał pieniądze od prywatnych firm, które ocenia. ITB oraz nadzorujące je Ministerstwo nie widzi problemu.