02 Grudnia 2015

Gospodarka
DSC1212.jpg
autor: Michał Majewski

Skarb Państwa ma zapłacić milion złotych za mecz, którego nie było

  • stadion-nardowy.jpg Warszawa, Stadion Narodowy w Warszawie. PAP/Leszek Szymański

Skarb Państwa przegrywa milion złotych przed sądem – dowiadują się Kulisy24.com. Chodzi o nierozegrany finał Superpucharu Polski z 2012 roku. 

 

 

Luty 2012 roku. To miała być jedna z pierwszych wielkich imprez na Stadionie Narodowym i organizacyjny sprawdzian przed Euro 2012. Mecz o krajowy Superpuchar miały zagrać Mistrz Polski Wisła Kraków i zdobywca Pucharu Polski Legia Warszawa. Wydarzenie przeszło do historii między innymi za sprawą słynnej wypowiedzi minister sportu Joanny Muchy, która pytała, kto wybrał drużyny do tego meczu?

 

Ostatecznie spotkanie się nie odbyło, bo, zdaniem policji, obiekt nie spełniał warunków bezpieczeństwa. Warunków pozwalających przyjąć tysiące kibiców zwaśnionych drużyn z Krakowa i Warszawy.

Policja podnosiła argument, że na stadionie nie działa policyjna łączność. 

Stanęło na tym, że organizująca spotkanie spółka Ekstraklasa zażądała od Skarbu Państwa 1,5 mln złotych odszkodowania za nieodbytą imprezę. Gdy ministrem sportu był Andrzej Biernat, Ekstraklasa chciała zakończyć spór poza sądem. Spółka organizująca rozgrywki chciała, by Skarb Państwa wypłacił jej 750 tysięcy złotych. Biernat rozważał takie rozwiązanie, jednak nie godzili się na to przedstawiciele Prokuratorii Generalnej, która reprezentuje interesy Skarbu Państwa. Dziś, jak się dowiadujemy, Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w tej sprawie. Zasądził 700 tysięcy złotych odszkodowania plus odsetki. W sumie chodzi o milion złotych.  Wyrok jest nieprawomocny. 

Tagi: stadion narodowy, mucha, legia, wisła, supechpuchar, sąd, michał majewski

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone