05 Stycznia 2016

Gospodarka
DSC1116.jpg
autor: Agnieszka Burzyńska

Scenariusze dla KGHM

  • wirht-kghm.jpg Warszawa, 13.11.2015. Prezes zarządu Herbert Wirth KHGM podczas konferencji prasowej KGHM Polska Miedź SA w związku z publikacją sprawozdania finansowego za III kwartał 2015 roku. PAP/Marcin Obara

Za dwa tygodnie rozstrzygną się losy zarządu KGHM. Na pierwszy rzut oka wszystko jest jasne: Herbert Wirth i jego zastępcy tracą stanowiska, a miedziowy gigant zyskuje nowego prezesa. W tym kontekście najczęściej wymienianym kandydatem jest Krzysztof Skóra, który szefował KGHM-owi od 2006 do 2008 roku. Jest jednak jedno ale...

 

Jak się dowiadujemy w Ministerstwie Skarbu, docelowym szefem spółki ma być... obecny minister skarbu, czyli Dawid Jackiewicz. Oczywiście dopiero wtedy, gdy zlikwidowany zostanie kierowany przez niego resort.

– Można wyobrazić sobie sytuację, że stary zarząd zostaje do tego czasu. Bo powoływanie nowego prezesa, a potem odspawanie go od stanowiska to zawsze kłopot. Problem w tym, że wygaszanie Ministerstwa Skarbu będzie trwało dwa lata albo dłużej. To za dużo czasu, aby dawać starej ekipie taki prezent – mówi mój rozmówca z ministerstwa.

Inny dodaje: – Gdyby mowa była o kilku miesiącach, a nie latach, to kto wie, ale tak, nie wyobrażam sobie takiej możliwości. Trzeba jak najszybciej wybrać nowy zarząd. Co będzie dalej, zobaczymy – podsumowuje ewentualną przyszłość szefa resortu skarbu.

 

Próbowaliśmy się skontaktować w tej sprawie z Dawidem Jackiewiczem. Nie odpowiedział na nasze prośby.

Tagi: kghm, dawid jackiewicz, Herbert Wirth, ministerstwo skarbu

© Licencja na publikację © ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone